Kale Logo

Hizmetlerimiz

Klozet Montajı

Klozet Montajı

Klozet montajı konusunda yıllardan beri uzmanlaşarak hizmetin en iyisini veren firmalardan birisiyiz. Üstün teknolojiler ve deneyimli ekibimizle çalışarak müşterilerimizin istekleri doğrultusunda her işin altından kalkabilecek bir bünyeye sahibiz. Yıllar önce ortaya çıkan klozetler önceden zenginlerin evinde bulunurken şimdilerde ise her evde rastlayabileceğimiz bir dekor haline gelmiştir. Bazı evlerde banyo da bazısında ise sadece tuvalet bölümünde kullanılarak farklılık gösterebiliyor.

Klozetlerin kurulumu için çok dikkatli ve sabırlı bir iş halinde çalışarak montajı yapılmalıdır. Aksine özen gösterilmeden yapılan montajların bir kısmında kaçaklıklar ve tıkanıklıklar meydana gelebiliyor. Bunun önüne geçebilmek sadece montajı yapacak olan firmanın kaliteli ve deneyimli ekip- ekipmanlarına sahip olmaları gerekiyor. Bu konularda herhangi bir sıkıntı yaşamamak için bize ulaşarak montaj işlemini sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

Klozet Montajı Uygunluk Testi

Klozet montajı yapılabilmesi için öncelikle klozetin kurulacağı alanın uygunluğuna dair testlerin yapılması gerekiyor. Bu testlere olan ihtiyacın nedeni ise, evin klozet sistemine uygun olarak giderlerin yapılıp yapılmadığına dair bilgileri elde edebilmek içindir. Klozet sistemine uygun olmayan evlerde klozet yapıldığı takdirde suyun ağır gitmesi ile birlikte ağır kokuların dışarıya vurması kaçınılmaz olabiliyor. Bu yüzden bu testlerin mutlaka önceden yapılıp ona göre karar verilmesi gerekmektedir. Testler iki aşamada yapılarak fazla zaman harcamadan ve kirlilik ortamı yaratmadan çok basit şekilde yapıyoruz. İlk testte gider borusundan aşağı bol miktarda tazyikli su vererek suyun akışını inceliyoruz. İkinci de ise termal kameralar kullanarak borularda bir hasar olup olmadığına dair hatta borunun çapını dahi ölçerek gerekli bilgileri edinebiliyoruz.

Klozet Montajı Her Eve Yapılabilir Mi?

Klozet montajı her eve yapılabilir ancak, evin gerekli boru sistemine uygun olması gerekir. Örnek vermek gerekirse bir evde alaturka tuvalet var, ev sahibi sağlık sorunları nedeniyle bunu klozete çevirmek istiyor. İşte bu gibi konularda öncelikle gider kısmına odaklanıyoruz. Giderinde hiçbir sorun olmayıp klozete uygun ise alaturkayı kapatarak klozet montajı işlemini başlatabiliriz.

Bu konularda uzman ekiplerimizle iş güvenliği ve disiplin sistemiyle çalışarak artık klozete sahip bir ev haline getirmek çok kolay hale geliyor. Bazı evlerde tek tuvalet sistemi mevcuttur. Böyle evlerde yeni bir gider açmak bayağı masraflı ve zorlu olacağı için alaturka olan tuvaleti iptal etmek birinci seçeneğimiz oluyor. Eğer banyoda klozet sistemi için gider yeri yapılmış ise işimiz o zaman çok daha basit hale geliyor. İstenilen klozeti getirip sadece montaj işlemlerini halletmek bir saati bile almadan en kısa sürede kullanıma açabiliyoruz.

Klozet montajı sadece evlerde olmayan klozet işlemleri için değil klozet değişikliği hatta tadilatı gibi sorunlar nedeniyle ihtiyaç duyulabiliyor. Klozetler zamanla aşınmaya uğrayarak eskiyip taze görüntüsünü kaybedebiliyor, yeni model klozet taktırmak isteyebiliyorlar. Bunun yanında klozette meydana gelen tıkanma gibi sorunlar nedeniyle klozet yerinden sökülerek tekrar takılması gerektiği durumlarla alakalı montaj işlemlerini de gerçekleştirebiliyoruz.

Klozet Montajı Nasıl Yapılır?

Klozet montajı bilinenin aksine çok kolay montajı yapılan işlerden birisidir. Hem müşterilerimizi hem de ekibimizi yormadan yapılabilmesi nedeniyle müşteriler tarafından en çok talep edilen iş haline gelmiştir. Klozet montajı için gerekli malzemeler hazırlandıktan sonra önce su musluklarını ayarlayıp bağlıyoruz. Daha sonra klozeti yerine sabitledikten sonra gider borusunu yerine takıyoruz. Ardından Klozetin olmazsa olmazı olan rezervuarın montaj işlemlerini yapıyoruz. Bu işlemler sırasında contaların ve vidaların iyice sıkışması su kaçaklığı ihtimalini ortadan kaldırmak için oldukça önemlidir. En son klozet kapağı takıldıktan sonra hem rezervuarın çalışıp çalışmadığına dair hem de su akışını test etmek için denemeler yapılmalıdır.

İstanbul Avrupa Bölgesi Kale Yetkili Servisi
İstanbul Avrupa Bölgesi Kale Yetkili Servisi - Esentepe Mah. Gazi Osman Paşa Caddesi No:90-92A Eyüp / İstanbul - Kale Yetkili Servisi tasarimkaleservis@gmail.com