Kale Logo

Hizmetlerimiz

Petek Temizliği

Petek Temizliği

Petek temizliği, son bahar aylarında mutlaka yapılması gerekir. Aksi halde temizlenmeyen petekler verimli ısı sağlayamaz. Kış günlerinde ev ısınmasını zorlaştırır ve fazladan enerji tüketimi yapar. Pek çok kişinin düştüğü hatalardan biri petek temizliği ile kombi bakımının karıştırılmasıdır. Kombi bakımı ve petek temizliği birbirinden farklı durumlardır.

Petek temizliği amatörce yapılacak bir işlem değildir. Petekler dahil boruların da temizliği sağlanmalıdır. Elbette bu amatör kişilerin yapabileceği bir işlem değildir. Bu nedenle profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olacaktır. Kış gelmeden petek temizliği yaptırmak istiyorsanız uzman ekiplerimizden faydalanabilirsiniz.

Petek temizliği sadece su ile yapılacak bir işlem değildir. Bu işlem için mutlaka gerekli kimyasalların kullanılması icap eder. Sizler için en iyi kimyasalları kullanmaktayız, bunun yanında hızlı ve güvenilir bir ekibimizle kısa süre içinde petek temizliklerinizi yapmaktayız.

Petek Temizliğinin Önemi Nedir?

·         Enerji tasarrufu sağlar,

·         İyi bir petek temizliği ile kombilerinizi daha düşük derecelerde çalıştırabilirsiniz.

·         Temizlenen petek temizlikleri yüksek ısı verimliliği sağlar.

·         Radyatörleriniz kombiye ne kadar uzak olursa olsun her zaman daha iyi bir ısı verimliliği sağlar.

·         Doğal gaz kullanımı daha az seviyede olur.

·         Kombi düşük derecede çalıştığı için cihazın ömrü uzar.

·          Firmamızca kullanılan petek temizliği kimyasalları içine petek koruyucular kullanılmaktadır. Böylece petek içi paslanmaz ve ömrü uzar.

·         Eğer petek içinde bir tıkanıklık varsa temizleme esnasında bu tıkanıklıklar da açılır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği için evde yapılabilecek işlemler oldukça kısıtlıdır. Amatörce yapılacak petek temizlikleri net sonuç vermez ve boşa zaman kaybıdır. Bu nedenle petek temizliğini en iyi şekilde yapabilecek uzaman kişilerden destek almanız gerekir. Sizler için profesyonel hizmet sağlamaktayız. Yaptığımız işlemler ise;

·         Petek temizliği yapılmadan önce kombi vanaları kapatılır.

·         Kombi cihazı kapatılır.

·         Radyatörlerin giriş ve çıkış vanası olmak üzere tüm vanaları kapatılır.

·         Her petek ayrı ayrı temizleneceğinden, temizlenecek olan peteğin her iki vanası da açık bırakılır.

·         Petek temizliğinde kullanılacak olan cihazın ucu banyo havlupan girişine monte edilir.

·         Hortumun kirli su akıtacak ucu tuvalete bırakılır. Böylece kirli su diğer başka alanları kirletmez.

·         Petek temizleme işlemi başladığında cihaz peteğe tazyikli su gönderir. Böylece petek içinde oluşabilecek tüm kirler ve tıkanıklıklar hızlıca temizlenmiş olur.

·         Peteklerin içine suyun yanında hava da verilir. Böylece basınç sağlanmış olur.

·         Petek temizleme işlemi tuvalete akan suyun berrak olması ile son bulur. Burada önemli olan suyun kirli değil berrak bir şekilde akmasıdır.

·         Bu yapılan işlemler diğer tüm petekler için de geçerlidir.

·         Temizlenen peteklerin içine yerleştirilen kimyasallar petekleri 2 yıl boyunca hem temiz tutar hem de içinin paslanmasını önler.

·         Burada kullanılan kimyasal ilaçlar hem petekleri koruduğu gibi hem de kombinin kireçlenmesini önleyerek kombi cihazının da uzun ömürlü olmasını sağlar.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petek temizliği, kış mevsimine girmeden önce mutlaka yapılmalıdır. Yani petekler çalıştırılmadan yapıldığında kış mevsiminde daha fazla verim almanıza yardımcı olur. Fakat istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

Evlerde iş yerlerinde ısıyı daha iyi yakalayabilmek adına ve enerji tüketimini düşürmek adına mutlaka petek temizliği hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. Sizler için en uygun fiyatlara hizmet vermekteyiz.  Yetkili servisimize ulaşım sağlayarak petek temizliğinizi kısa sürede ve en iyi şekilde yaptırabilirsiniz. Firmamıza ulaşmak için 7/24 telefon numaralarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa Bölgesi Kale Yetkili Servisi
İstanbul Avrupa Bölgesi Kale Yetkili Servisi - Esentepe Mah. Gazi Osman Paşa Caddesi No:90-92A Eyüp / İstanbul - Kale Yetkili Servisi tasarimkaleservis@gmail.com